ENERCON realizuje Onshore projekt Markbygden Phase II

Obrázek: Větrná farma ENERCON Ersträsk / Nordschweden

Rozsáhlý projekt „Maximus“ v severním Švédsku s instalovanými elektrárnami 201 x E-138 EP3 a instalovaným výkonem cca. 850 MW by měl být v provozu do poloviny roku 2021. V současné době probíhá hledání spoluinvestora.

ENERCON nadále realizuje své plány dalších rozsáhlých projektů pro výstavbu větrné energie ve Švédsku. V průběhu fáze Markbygden II v obci Piteå v severní švédské provincii Norrbotten bude do sítě připojeno 201 větrných turbín nové řady ENERCONu E-138 EP3 s celkovým instalovaným výkonem 844,2 MW. Současně se stavebními pracemi bylo zahájeno vyhledávání investorů pro projekt „Maximus“. Společnost přijala investiční rozhodnutí pro vývoj vlastního projektu již podepsáním smlouvy o výstavbě rozvodny se švédským provozovatelem sítě Svenska Kraftnät koncem roku 2017.
„Jsme připraveni tento projekt uvést na trh,“ říká generální ředitel ENERCON Hans-Dieter Kettwig. „Jsme přesvědčeni, že najdeme spolehlivé partnery, kteří mají zájem o dlouhodobý provoz větrné farmy. Zájem potenciálních investorů rozhodně existuje, jak víme z předchozích projektů ve Švédsku. “ENERCON jmenoval DNB jako poradce pro vlastní kapitál a PPA. Strukturovaný finanční tým společnosti Nord / LB bude poradenským partnerem pro proces financování dluhu. Cirio bude nadále právním poradcem ENERCONU při této transakci.
Práce na infrastruktuře „Maximus“ již byly zahájeny. V průběhu projektu musí být postaveno asi 150 kilometrů přístupových cest. Jakmile bude síťové připojení k dispozici do poloviny roku 2020, zahájí větrná farma provoz. Pro přenos cca. 2 000 GWh obnovitelné energie k zákazníkům ve Švédsku, bude u Trolltjärn postavena nová rozvodna o výkonu 1 300 MW, která bude připojena na síť 400 kV. Celá větrná farma bude v provozu do konce 3. čtvrtletí roku 2021.

Švédsko je jedním z klíčových mezinárodních trhů ENERCONu a bude i nadále hrát významnou roli v budoucích plánech mezinárodního obchodu. ENERCON má ve Švédsku svůj vlastní dodavatelský řetězec s exkluzivními výrobními partnery a velkou servisní organizací. Je to jedna z největších společností ve švédském odvětví větrné energie. Aktivity společnosti ENERCON ve Švédsku také dobře zapadají do rostoucího mezinárodního zaměření společnosti. V důsledku poklesu vývoje trhu v Německu, posílil ENERCON v poslední době výrazně své mezinárodní aktivity.

Zdroj: https://www.enercon.de/

Close Menu