O NÁS

Jsme projekční a provozní společnost, která realizuje projekty zaměřené na využití obnovitelných zdrojů energie. Jako společnost, která poskytuje komplexní služby, pečujeme o naše projekty od akvizice pozemků, přes plánování a prodej až po řízení provozu větrných parků.

EKOLOGIE. OCHRANA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ. ZODPOVĚDNOST

Firma WINDENERGIE, s.r.o. působí na českém trhu s obnovitelnými zdroji energie (OZE) od roku 2001, je tedy jednou ze společností, která je v tomto oboru od samého počátku rozvoje obnovitelných zdrojů energie v ČR. Jako společnost, která poskytuje komplexní služby, pečujeme o naše projekty od akvizice pozemků, přes plánování a prodej až po řízení provozu větrných parků.

Ochrana životního prostředí je hlavní součástí podnikatelských aktivit firmy. Využívání inovativních a prověřených technologií pro výstavbu OZE provází tak všechny ekonomické procesy ve firmě. Všechny naše projekty, plány i vývoj našeho obchodu jsou tvořeny tak, aby byly ekologicky přijatelné. Jádrem obchodní činnosti společnosti je projektování, výstavba a provozování větrných parků v České republice.

Každý člen podnikatelské skupiny firem Dipl. Ing. Karla Schlechta, jehož součástí je i firma WINDENERGIE, s.r.o., je povinen nakládat s disponibilními finančními prostředky zodpovědně a hospodárně. Z tohoto důvodu je po každém spolupracovníkovi požadováno důsledné hospodaření se svěřenými finačními prostředky.

SOUČASNOST

V současné době je jediným společníkem WINDENERGIE, s.r.o. společnost WINTUS GmbH, která je vlastníkem i společností VTE Stará s.r.o. a VTE Vrbice s.r.o. Majitelem všech těchto společností je pan Dipl. Ing. Karl Schlecht, čestný senátor University v Hohenheimu a čestný profesor Tongji University v Šanghaji .

HISTORIE

Společnost WINDENERGIE, s.r.o. byla založena v roce 2001.

V roce 2003 převzala společnost WINDENERGIE, s.r.o. německá společnost Windwin GmbH & Co. KG z Aichtalu u Stuttgartu. Tato společnost patří ke skupině firem Dipl. Ing. Karla Schlechta / PM Putzmeister.

V roce 2008 se stala jediným společníkem WINDENERGIE, s.r.o. společnost Wintus GmbH, která rovněž patří do skupiny firem pana Dipl. Ing. Karla Schlechta. WINDENERGIE, s.r.o. disponuje díky mateřské společnosti Wintus GmbH bohatými zkušenostmi. Dceřinná společnost Wintus GmbH je úzce spojena s nadací pro katedru větrné energie na univerzitě ve Stuttgartu, kterou zaštituje její vlastník Dipl. Ing. Karel Schlecht. Jednatelem společnosti WINDENERGIE, s.r.o. byl Dipl. Ing. Karel Schlecht, který je zakladatelem společnosti Putzmeister a vlastníkem společnosti Wintus GmbH.

V květnu 2014 byl Dipl. Ing. Karel Schlecht odvolán z funkce jednatele společnosti. Ke stejnému datu byli jmenováni noví jednatelé společnosti, Ing. Martin Alexander Schlecht a pan Rudolf Kreisinger.

V roce 2021 pan Rudolf Kreisinger st. po těžké nemoci zemřel a do funkce jednatele společnosti byl jmenován jeho syn, pan Rudolf Kreisinger ml. společně s pan Martinem Schlechtem, synem majitele a zakladatele společnosti.

Pan Rudolf Kreisinger st., † 2021